Książki

Nawrócona wiedźma

Pierwsza książka Patrycji. Opisuje jej drogę w złą stronę – fascynację magią, okultyzmem, ciemne strony życia, w które ciągnął ją szatan, ale potem – trudną drogę nawrócenia.

Wydawnictwo Unitas, 2013 rok,
145 str., miękka oprawa, ISBN: 9788361071372

KUP KSIĄŻKĘ     KUP AUDIOBOOK


Zakochani są wśród nas – część 1.

„Rozmowy o spełnionej miłości i zakochaniu, które się nie kończy”. Druga książka Patrycji to rozmowy z ludźmi spełnionymi w miłości, bardzo szczególnej miłości. Poznajemy bowiem przeróżne formy życia konsekrowanego – zakonników, zakonnice, siostry bezhabitowe, wdowy i dziewice konsekrowane. Ludzie, którzy zakochali się w Panu Jezusie, opowiadają nam o tym, do jak różnych życiowych przygód ich On zaprosił i jak ciekawymi drogami poprowadził.

Wydawnictwo Unitas, 2015 r,
400 str., oprawa miękka, ISBN: 9788361071921

KUP KSIĄŻKĘ


O ważnych Rzeczach – część 1

„Ku wzbogaceniu postrzegania” Po Nawróconej wiedźmie i Zakochanych przyszedł czas, by pójść dalej, głębiej. Podjęcie przez autorkę studiów teologicznych jest właśnie podążaniem w tym kierunku. Ciągłe poszukiwanie i odkrywanie prowadzi Ku wzbogaceniu postrzegania. Książka jest zaproszeniem autorki do wspólnego z nią studiowania i poszerzania swojego spojrzenia.

Będziemy mieli zatem okazję do śledzenia jej rozwoju duchowego i naukowego, jednocześnie zwracając uwagę czy jej język nie staje się zbyt naukowy, bo jak sama pisze:

Upoważniam cię jednak, drogi Czytelniku, do konstruktywnej krytyki i reakcji na ewentualne zmiany mojego języka w stronę tak trudnego, że czytając po polsku, będziesz się zastanawiał, czy to przypadkiem nie suahili.

Wydawnictwo Salwator, 2018 r,
85 str., oprawa miękka, ISBN: 9788375805925

KUP KSIĄŻKĘ


Zakochani są wśród nas – część 2

„Rozmowy o spełnionej miłości i zakochaniu, które się nie kończy”. Pracując nad drugą częścią książki Zakochani są wśród nas, dotarłam do osób, które nie są ani duchownymi, ani konsekrowanymi. Nie każda z tych historii nadaje się na komedię romantyczną, choć przecież zarazem każda mówi o spełnionej i prawdziwej miłości – miłości, która czasem jest pełna wyrzeczeń, aby mogła się stawać coraz większa. Życie w swojej złożoności jest zbyt piękne, by nadawało się na scenariusz komedii romantycznej.

Wydawnictwo Unitas, 2019 r,
263 str., oprawa miękka ISBN: 9788366175112

KUP KSIĄŻKĘ


O ważnych Rzeczach – część 2

„W drodze do niebieskiego Jeruzalem.” W drugiej części O ważnych Rzeczach razem z Patrycją ruszamy w podróż, jaką są studia teologiczne. Poznajemy nowe fakty, napotykamy fascynujące, a czasami nawet niepokojące zagadki. Najważniejszym elementem tej przygody jest jednak okazja do rozwoju i ugruntowania własnej wiary. Możemy szukać samodzielnie odpowiedzi na pytania, z którymi mierzyli się przed nami teologowie i filozofowie.

  • Czy Jezus był Żydem czy Polakiem?
  • Czy można poznać dziewczynę żyjąca 3000 lat temu?
  • Kto założył Kościół?
  • Ewangelie to prawda czy mit i legenda?
  • Dlaczego katolicy modlą się żydowską poezją?

Wydawnictwo Salwator, 2019 r.,
127 str, oprawa miękka, ISBN: 9788375806779

KUP KSIĄŻKĘ


O ważnych rzeczach – część 3 „Ku jedności”

To już trzecia część rozważań Patrycji Hurlak. Najlepiej zaprezentuje ją fragment tekstu biskupa Krzysztofa Włodarczyka, ordynariusza diecezji bydgoskiej:

Czytelnym wyznacznikiem zgromadzonych tu rozmyślań jest nauka Kościoła wyrażona między innymi w Katechizmie Kościoła katolickiego i w komentarzach teologicznych. Autorka czerpie bowiem z różnych źródeł i z własnych doświadczeń religijnych. Na różne też sposoby opowiada o swoich duchowych przeżyciach, na różne sposoby wyraża swoją modlitwę i trwanie przy Bogu. Tematyka rozważań Patrycji Hurlak jest bogata i różnorodna. Każdy czytelnik to zauważy i zapewne znajdzie coś interesującego dla siebie, do czego chętnie będzie powracał. Tę tematykę można streścić w kilku słowach: radykalizm ewangeliczny, bezkompromisowe naśladowanie Chrystusa, wiara konsekwentna, jedność w Panu i między wiernymi, sakramenty święte.

Niniejsze rozważania są więc rodzajem rachunku sumienia dla wierzącego XXI wieku. Apelują o ciągły powrót do źródła wiary, którym jest Jezus Chrystus. Ale są one również poniekąd perykopą o odcieniach mistyki, zapraszają bowiem tych, którzy już wierzą, do wiary pogłębionej, jeszcze bardziej wewnętrznej.

Wiara nie sprawia, że wszystko jest łatwe…
Sprawia, że wszystko jest możliwe.
Dla kogoś, kto zaufa. Kto podejmuje wysiłek.
W Nim zakwitnie.
Pozwolisz?

Życzę wszystkim czytelnikom, by lektura tego szerokiego spektrum tematów pomogła im na nowo odkryć głębię wiary, odkryć Boga życia, zachęcić do dawania świadectwa, a przede wszystkim z dziecięcą ufnością powierzyć się w codzienności życia pełnemu miłości Bożemu prowadzeniu. Wierzę, że po życzliwym przyjęciu poprzednich tomów i ten okaże się dla Państwa równie wartościowy i ciekawy. Zapraszam do lektury.

bp Krzysztof Włodarczyk

Wydawnictwo Salwator, 2023 r.
114 stron, oprawa miękka, ISBN: 978-83-7580-887-2

KUP KSIĄŻKĘ


Patrycja Hurlak - O ważnych Rzeczach. Część 3: O EucharystiiO ważnych rzeczach – część najważniejsza

W Eucharystii zawiera się całe duchowe dobro Kościoła, sam Chrystus, nasza Pascha. W Eucharystii doświadczamy zbawczej miłości, czyli miłosierdzia. Nie zawsze jednak rozumiemy liturgię eucharystyczną. Co więcej potrzebujemy odkrywać Mszę Świętą wciąż na nowo.

Ta książka właśnie w tym Ci pomoże.

To wręcz niezbędnik chrześcijanina zakochanego z Eucharystii.

A jeśli szukasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, oto kilka na które znajdziesz w tej książce odpowiedź:

  • dlaczego stoimy, klęczymy albo siedzimy podczas Mszy Świętej,
  • jakie znaczenie mają gesty nasze gesty w liturgii,
  • co zawierają modlitwy eucharystyczne,
  • co wyrażają kolory w liturgii.
  • …i wiele więcej. Poznaj Mszę Świętą na nowo!

Wydawnictwo Salwator, 2020 r.,
108 stron, oprawa miękka, ISBN: 978-83-7580-748-6

KUP KSIĄŻKĘ


Kosmiczna celebracja - Patrycja HurlakKosmiczna celebracja

Prawdziwie natchniona książka słynnej “nawróconej wiedźmy” na temat Mszy Świętej napisana w kluczu “krok po kroku”.
o. Jacek Salij OP:ź

Książka jest znakomita. Napisana z żywą wiarą, prostym językiem. Można ją polecać zarówno początkującym w życiu wiary, jak i ludziom od dawna w wiarę dobrze wkorzenionym; zarówno regularnie praktykującym katolikom, jak i tym, którzy dopiero niedawno postanowili swoją wiarę traktować poważnie.

ks. Dominik Chmielewski SDB:

Autorka napisała o Eucharystii sercem. Zresztą nie można napisać inaczej, bo Eucharystia to serce Jezusa umierające dla Ciebie, to również serce Kościoła, dzięki któremu Kościół żyje. Żyj i Ty dzięki sercu Jezusa w Twoim sercu otrzymanym na Eucharystii.

Cezary Pazura, aktor:

Książka doskonała dla dorosłych i dla dzieci. Wypróbowałem na własnych pociechach i działa! Serdecznie ją polecam, bo jak napisała sama Autorka: Jako ochrzczeni mamy oprócz przywilejów również obowiązki, jak chociażby głoszenie innym Ewangelii.

Wejdźmy na Szczyt, 2021,
224 stron, oprawa twarda, ISBN: 978-83-66050-88-4

KUP KSIĄŻKĘ