Książki

Nawrócona wiedźma

Pierwsza książka Patrycji. Opisuje jej drogę w złą stronę – fascynację magią, okultyzmem, ciemne strony życia, w które ciągnął ją szatan, ale potem – trudną drogę nawrócenia.

Wydawnictwo Unitas, 2013 rok,
145 str., miękka oprawa, ISBN: 9788361071372

KUP KSIĄŻKĘ / KUP AUDIOBOOK


Zakochani są wśród nas – część 1.

„Rozmowy o spełnionej miłości i zakochaniu, które się nie kończy”. Druga książka Patrycji to rozmowy z ludźmi spełnionymi w miłości, bardzo szczególnej miłości. Poznajemy bowiem przeróżne formy życia konsekrowanego – zakonników, zakonnice, siostry bezhabitowe, wdowy i dziewice konsekrowane. Ludzie, którzy zakochali się w Panu Jezusie, opowiadają nam o tym, do jak różnych życiowych przygód ich On zaprosił i jak ciekawymi drogami poprowadził.

Wydawnictwo Unitas, 2015 r,
400 str., oprawa miękka, ISBN: 9788361071921

KUP KSIĄŻKĘ


O ważnych Rzeczach – część 1

„Ku wzbogaceniu postrzegania” Po Nawróconej wiedźmie i Zakochanych przyszedł czas, by pójść dalej, głębiej. Podjęcie przez autorkę studiów teologicznych jest właśnie podążaniem w tym kierunku. Ciągłe poszukiwanie i odkrywanie prowadzi Ku wzbogaceniu postrzegania. Książka jest zaproszeniem autorki do wspólnego z nią studiowania i poszerzania swojego spojrzenia.

Będziemy mieli zatem okazję do śledzenia jej rozwoju duchowego i naukowego, jednocześnie zwracając uwagę czy jej język nie staje się zbyt naukowy, bo jak sama pisze:

Upoważniam cię jednak, drogi Czytelniku, do konstruktywnej krytyki i reakcji na ewentualne zmiany mojego języka w stronę tak trudnego, że czytając po polsku, będziesz się zastanawiał, czy to przypadkiem nie suahili.

Wydawnictwo Salwator, 2018 r,
85 str., oprawa miękka, ISBN: 9788375805925

KUP KSIĄŻKĘ


Zakochani są wśród nas – część 2

„Rozmowy o spełnionej miłości i zakochaniu, które się nie kończy”. Pracując nad drugą częścią książki Zakochani są wśród nas, dotarłam do osób, które nie są ani duchownymi, ani konsekrowanymi. Nie każda z tych historii nadaje się na komedię romantyczną, choć przecież zarazem każda mówi o spełnionej i prawdziwej miłości – miłości, która czasem jest pełna wyrzeczeń, aby mogła się stawać coraz większa. Życie w swojej złożoności jest zbyt piękne, by nadawało się na scenariusz komedii romantycznej.

Wydawnictwo Unitas, 2019 r,
263 str., oprawa miękka ISBN: 9788366175112

KUP KSIĄŻKĘ


O ważnych Rzeczach – część 2

„W drodze do niebieskiego Jeruzalem.” W drugiej części O ważnych Rzeczach razem z Patrycją ruszamy w podróż, jaką są studia teologiczne. Poznajemy nowe fakty, napotykamy fascynujące, a czasami nawet niepokojące zagadki. Najważniejszym elementem tej przygody jest jednak okazja do rozwoju i ugruntowania własnej wiary. Możemy szukać samodzielnie odpowiedzi na pytania, z którymi mierzyli się przed nami teologowie i filozofowie.

  • Czy Jezus był Żydem czy Polakiem?
  • Czy można poznać dziewczynę żyjąca 3000 lat temu?
  • Kto założył Kościół?
  • Ewangelie to prawda czy mit i legenda?
  • Dlaczego katolicy modlą się żydowską poezją?

Wydawnictwo Salwator, 2019 r.,
127 str, oprawa miękka, ISBN: 9788375806779

KUP KSIĄŻKĘ


Patrycja Hurlak - O ważnych Rzeczach. Część 3: O EucharystiiO ważnych rzeczach – część 3

W Eucharystii zawiera się całe duchowe dobro Kościoła, sam Chrystus, nasza Pascha. W Eucharystii doświadczamy zbawczej miłości, czyli miłosierdzia. Nie zawsze jednak rozumiemy liturgię eucharystyczną. Co więcej potrzebujemy odkrywać Mszę Świętą wciąż na nowo.

Ta książka właśnie w tym Ci pomoże.

To wręcz niezbędnik chrześcijanina zakochanego z Eucharystii.

A jeśli szukasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, oto kilka na które znajdziesz w tej książce odpowiedź:

  • dlaczego stoimy, klęczymy albo siedzimy podczas Mszy Świętej,
  • jakie znaczenie mają gesty nasze gesty w liturgii,
  • co zawierają modlitwy eucharystyczne,
  • co wyrażają kolory w liturgii.
  • …i wiele więcej. Poznaj Mszę Świętą na nowo!

Wydawnictwo Salwator, 2020 r.,
108 stron, oprawa miękka, ISBN: 978-83-7580-748-6

KUP KSIĄŻKĘ