Międzypokoleniówka: O porcelanie

Dzisiejszy odcinek „Międzypokoleniówki” jest wyjątkowo ładny i kolorowy! Patrycja Hurlak i Hanna Hurlak zabierają nas ze sobą do wzorcowni Zakładów Porcelany Stołowej „Karolina” w Jaworzynie Śląskiej. Z rozmowy z panem Jerzym Łabusińskim, ekspertem w dziedzinie porcelany, dowiemy się, między innymi, czym w ogóle jest porcelana? Jak powstaje i jak rozpoznać czy jest prawdziwa? Skąd się wzięła i jakie są jej zastosowania? Z jakich kubeczków Hanna piła mleko będąc dziewczynką i jak międzypokoleniowo zmieniają się trendy we wzornictwie naczyń? Podsumowując – odcinek edukacyjny, bardzo miły dla oka.

Podziękowania dla:
* Zakłady Porcelany Stołowej “Karolina”: https://www.karolina.info.pl/
*Siedlecka Manufaktura Kawy: https://siedleckamanufakturakawy.pl

https://patrycjahurlak.pl/?p=448&preview=true

Międzypokoleniówka: O przemocy psychicznej i ekonomicznej

W dzisiejszym odcinku „Międzypokoleniówki” Patrycja Hurlak i Hanna Hurlak już po raz drugi goszczą mecenasa Filipa Wołoszczaka z Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Tym razem podejmą temat przemocy psychicznej. Czym ona tak właściwie jest? Jak się objawia? Jak ją rozpoznać i jak z nią walczyć? Gdzie i kogo prosić o pomoc? To wszystko już w dzisiejszej rozmowie.

Jeżeli czujesz, że możesz doświadczać przemocy, bądź być za nią odpowiedzialny wypełnij ankietę na stronie:

www.stopprzemocy.org
Masz prawo czuć się bezpiecznie!

Podziękowania dla:
* Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris: https://ordoiuris.pl/
* Prawo Filipa: https://prawofilipa.pl
oraz: https://www.facebook.com/PrawoFilipa
*Siedlecka Manufaktura Kawy: https://siedleckamanufakturakawy.pl

https://patrycjahurlak.pl/miedzypokoleniow…j-i-ekonomicznej/

Międzypokoleniówka: O wspomnieniach muzycznych

Dziś będzie śpiewająco! Patrycja i Hanna Hurlak międzypokoleniowo opowiadają o swoich muzycznych wspomnieniach. Bambino, płyty długogrające, mandolina, akordeon i wieczorne spotkania Hani i Jej dziadka przy skrzypcach. Perkusja, big beat, Zespół Mazowsze i imprezy u Patrycji przy gitarze. Jak Hania nauczyła się tańczyć tango? Czego nauczył Patrycję Krzysztof Krawczyk? Czy można modlić się piosenkami? Dlaczego Hania nie została piosenkarką? A jakie są wasze wspomnienia muzyczne?

Podziękowania dla Siedleckiej Manufaktury Kawy: https://siedleckamanufakturakawy.pl

https://patrycjahurlak.pl/miedzypokoleniow…niach-muzycznych/ ‎

Biskup też człowiek – bp Piotr Turzyński

W kolejnym odcinku serii „Biskup też człowiek”, gościem Patrycji Hurlak jest bp Piotr Turzyński, biskup pomocniczy diecezji radomskiej.
Jak zrodziło się powołanie Biskupa? Jaką rolę w Jego życiu pełnią przyjaciele? Czy posługa duszpasterza nauczycieli jest łatwa? Dlaczego biskup nie ma żony i czy odprawia egzorcyzmy? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w dzisiejszym odcinku.https://patrycjahurlak.pl/biskup-tez-czlow…-piotr-turzynski/ ‎

Międzypokoleniówka: O szafarzach Chrztu Świętego

W dzisiejszym odcinku „Międzypokoleniówki” Hanna Hurlak, Patrycja Hurlak i ich gość, ksiądz Moisés Marin Peréz, obrońca węzła małżeńskiego w Sądzie Metropolitarnym Warszawskim, poruszą kwestie związaną z Chrztem Świętym. Kim są szafarze chrztu? na czym polega ich posługa? Kto może udzielić tego sakramentu i jak to zrobić w warunkach zagrożenia życia? Ile dzieci ochrzciła Hanna? To wszystko w dzisiejszej rozmowie.

  • Podziękowania:
  • – Ks. Walenty Królak, proboszcz parafii św. Augustyna w Warszawie
    https://www.swaugustyn.pl
  • – Siedlecka Manufaktura Kawy https://siedleckamanufakturakawy.pl/

https://patrycjahurlak.pl/miedzypokoleniow…-chrztu-swietego/ ‎