Biskup też człowiek – bp Jan Piotrowski

Biskup Jan Piotrowski, ordynariusz diecezji kieleckiej, prawie całe swoje życie związał z misjami. Misje to nie tylko jego działanie w Kościele, ale też wielka pasja. Skąd wzięła się ta pasja? Kongo, Angola, Peru – bp Jan zwiedził świat, niosąc ludziom Pana Jezusa. Co zdaniem księdza biskupa stanowi największe bogactwo katolickiego misjonarza? Jak kształtowało się powołanie kapłańskie biskupa Piotrowskiego? Chcecie dowiedzieć się też, jak powiedzieć „kocham cię” w języku munukutuba, którym posługują się mieszkańcy Konga?

A tak swoją drogą: Obejrzyjcie ten odcinek koniecznie w całości, bo wkradła się do niego pewna wpadka 🙂

Propozycje i pytania związane z serią „Biskup też człowiek” prosimy przesyłać poprzez formularz kontaktowy, wpisując w temacie: „Biskup też człowiek”.

Strona www: https://www.patrycjahurlak.pl
Facebook: https://www.facebook.com/PatrycjaHurlakOfficial
Youtube: http://www.youtube.com/c/PatrycjaHurlakPL
Patronite: https://patronite.pl/patrycjahurlak

Międzypokoleniówka: O młodości i starości

Kto jest młody, a kto stary? Czym jest młodość i starość? Czy to na pewno kwestia wieku? A może wyglądu? A może stanu ducha? Czy nasz sposób patrzenia na starość i młodość zmienił się na przestrzeni czasu? Czy można być młodym, mając 90 lat jak były szef Hanny? Co robić, żeby młodość nie dała się starości?

Obejrzyjcie nowy odcinek Międzypokoleniówki, w którym Patrycja Hurlak i Hanna Hurlak rozmawiają właśnie o młodości i starości.

A Wy czujecie się młodzi czy starzy? Czym dla Was jest młodość i starość?

PS. A wiecie, że Międzypokoleniówka obchodzi właśnie swoje trzecie urodziny? Dziękujemy, że jesteście z nami i oczywiście zachęcamy, żebyście wspierali rozwój kanału przez Patronite.

Strona www: https://www.patrycjahurlak.pl
Facebook: https://www.facebook.com/PatrycjaHurlakOfficial
Youtube: http://www.youtube.com/c/PatrycjaHurlakPL
Patronite: https://patronite.pl/patrycjahurlak

Biskup też człowiek – bp Adrian Put

Bp Adrian Put, biskup pomocniczy Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej jest gościem Patrycji Hurlak w kolejnym odcinku serii „Biskup też człowiek”. Jak na młodego Adriana wpłynęło „pilnowanie Pana Jezusa” przy Grobie Pańskim? Co pamięta z momentu przemiany ustrojowej w Polsce w 1989 roku? Kiedy i dlaczego podjął decyzję o wstąpieniu do seminarium? I jak po latach kapłaństwa zareagował na nominację biskupią? Zapraszamy!

Propozycje i pytania związane z serią „Biskup też człowiek” prosimy przesyłać poprzez formularz kontaktowy znajdujący się na stronie
www.patrycjahurlak.pl, wpisując w temacie: „Biskup też człowiek”.

Międzypokoleniówka: o bł. Jerzym Matulewiczu

Hanna i Patrycja Hurlak wraz z s. Hanną Murawską zapraszają na obiecany niedawno odcinek „Mędzypokoleniówki” poświęcony w całości bł. Jerzemu Matulewiczowi. Kim był bł. biskup Jerzy Matulewicz, dlaczego założył zgromadzenie Sióstr Eucharystek i komu dziś może patronować? Zapraszamy! Obejrzyj film:

Biskup też człowiek – bp Artur Ważny

W marcowym odcinku serii „Biskup też człowiek” gościem Patrycji Hurlak jest bp Artur Ważny, biskup pomocniczy Diecezji Tarnowskiej. Czy jako młody człowiek Biskup myślał o małżeństwie? Jak dom rodzinny wpłynął na Jego świadomość religijną? Czy to prawda, że przez taniec trafił do wspólnoty? I co Biskup robi z kwiatami, które otrzymuje? Zapraszamy na bardzo pogodny odcinek!

https://patrycjahurlak.pl/biskup-tez-czlowiek-bp-artur-wazny/