Międzypokoleniówka: O jesieni

O jesiennej melancholii, szaleństwie w październikowym słońcu i ostatnich powiewach letniego wiatru. W dzisiejszej Międzypokoleniówce Hanna i Patrycja Hurlak zapraszają w podróż poprzez jesienne wspomnienia. Bukiety z liści, ludziki z żołędzi i odlatujące ptaki. A jakie są Wasze wspomnienia związane ze złotą polską jesienią?

Podziękowanie dla Hotelu Olympic w Ustroniu Górskim za udostępnienie miejsca do nagrania: https://www.hotelolympic.pl/

https://patrycjahurlak.pl/miedzypokoleniowka-o-jesieni/

 

Międzypokoleniówka: O Formule 4

Co się kryje pod nazwą Formuła 4? O tej młodej dyscyplinie sportu samochodowego, w dzisiejszym odcinku Międzypokoleniówki, Hanna i Patrycja Hurlak porozmawiają z Łukaszem Sztuką, kierowcą rajdowym oraz Kacprem Sztuką, kierowcą Formuły 4. Zapraszamy do oglądania.

Obiecane linki:
https://www.facebook.com/kacpersztukago
https://instagram.com/kacpersztuka_ra…

Podziękowania:
* Gua Design – za użyczenie kolekcji odzieży: https://guadesign.pl/sites/
* Polski Mniszek: https://mniszek.pl/

https://patrycjahurlak.pl/miedzypokoleniowka-o-formule-4/

Biskup też człowiek: bp Tadeusz Lityński

W październikowym odcinku serii „Biskup też człowiek”, gościem Patrycji Hurlak jest bp Tadeusz Lityński, biskup diecezjalny zielonogórsko-gorzowski. Co oznacza, że biskup ma nie „zbiskupieć”? Jak bp Tadeusz rozeznawał powołanie i czy rodzice ucieszyli się z decyzji wstąpienia do seminarium? Co pomaga Biskupowi, aby nie przerosła Go posługa? I co to takiego „element antysocjalistyczny”? Zapraszamy do oglądania :).

https://patrycjahurlak.pl/biskup-tez-czlow…tadeusz-litynski/

Międzypokoleniówka: O kursie przedmałżeńskim

Dziś kolejna Międzypokoleniówka z Siedlec. Hanna i Patrycja Hurlak rozmawiają z Ks. Jackiem Seredą z Duszpasterstwa Rodzin diecezji siedleckiej. Na czym polega przygotowanie narzeczonych do małżeństwa? Czy w dzisiejszych czasach jest ono jeszcze potrzebne? Jakie są formy tzw. „kursu przedmałżeńskiego” i jak można w nim uczestniczyć? I wiele więcej na ten temat w dzisiejszym odcinku. Zapraszamy.

Podziękowania dla Polskiego Mniszka: https://mniszek.pl/

https://patrycjahurlak.pl/miedzypokoleniow…-przedmalzenskim/ ‎

Międzypokoleniówka: O kawie z korzenia mniszka lekarskiego

Co kryje się pod nazwą Polski Mniszek? Jak poprawnie należy parzyć kawę z jego korzenia i jakie ma ona właściwości? Czy badania naukowe mogą coś jeszcze przed nami odkryć w kwestii tej rośliny? Między innymi, na te pytania, w dzisiejszej Międzypokoleniówce, Hannie i Patrycji Hurlak odpowie dawno oczekiwany gość – Paweł Brochocki, właściciel Siedleckiej Manufaktury Kawy.

Podziękowania dla Siedleckiej Manufaktury Kawy:
www.siedleckamanufakturakawy.pl

https://patrycjahurlak.pl/miedzypokoleniow…szka-lekarskiego/