Biskup też człowiek – bp Maciej Małyga

W tym odcinku z serii „Biskup też człowiek” gościem Patrycji (a jednocześnie gospodarzem) jest bp Maciej Małyga, biskup pomocniczy Archidiecezji Wrocławskiej, najmłodszy obecnie biskup w Polsce.

Nie dajcie się zwieźć jego na pozór kamiennej twarzy. To fascynujący człowiek i rozmówca, który jednocześnie głosi pochwałę codzienności i normalności. Czego bp Maciej nauczył się dzięki pieszej pielgrzymce do Camino di Santiago z brezentową plandeką jako bagażem oraz pielgrzymce trasą św. Pawła, czyli z Tarsu do Jerozolimy? A może jesteście ciekawi, dlaczego bp Małyga jako pamiątkę od nuncjusza apostolskiego zatrzymał reklamówkę? Jaką mądrość usłyszał od swojego ojca, kiedy ten chciał wybić mu z głowy studia archeologiczne? Co wspólnego ma nominacja na biskupa z promocją na szpadle? Ta rozmowa jest naprawdę niebanalna, bo niebanalny jest sam biskup Maciej.

PS: Już po nagraniu z zaufanych źródeł dowiedzieliśmy się, że bp Maciej lubi na wizytacje biskupie wybrać się na rowerze.

Patrycja ma na sobie ponownie sukienkę zaprzyjaźnionej polskiej marki ElevenStory. Przypominamy też, że w sklepie internetowym https://www.elevenstory.pl oraz w siostrzanym sklepie z torebkami https://www.paulinaschaedel.com/ czeka na Was 10% rabatu po wpisaniu kodu rabatowego PATRYCJA10.

Facebook: https://www.facebook.com/PatrycjaHurlakOfficial
Youtube: https://www.youtube.com/c/PatrycjaHurlakPL

 

Międzypokoleniówka: O początkach Patrycji w „Klanie”

Majowa „Międzypokoleniówka” ma charakter wspominkowy. Minęło wszak już 20 lat od pojawienia się odcinka telenoweli „Klan”, w którym po raz pierwszy pojawiła się Patrycja. Może nie było to spektakularne, ale potem grana przez nią rola rozwinęła się. Patrycja Hurlak i Hanna Hurlak wspominają więc te chwile, kiedy najpierw odbył się casting, potem pierwsze zdjęcia i emisja, ale też to, co działo się potem, zwłaszcza kiedy ludzie mylili Patrycję z graną przez nią postacią.

Oglądaliście, a może nadal oglądacie „Klan”? Kto pamięta Patrycję z tego serialu? Lubiliście graną przez nią postać? Podzielcie się w komentarzach na Facebooku lub na Youtube. No, i koniecznie pamiętajcie: „Życie, życie jest nowelą…”

Facebook: https://www.facebook.com/PatrycjaHurlakOfficial
Youtube: http://www.youtube.com/c/PatrycjaHurlakPL

Biskup też człowiek – bp Janusz Stepnowski

Tym razem Patrycja Hurlak zawitała do Łomży, a jej gościem i zarazem gospodarzem jest biskup Janusz Stepnowski – ordynariusz diecezji łomżyńskiej.

Rozmowa zaczęła się mocno. Jakie związki ma biskup Janusz z osławioną wspólnotą Opus Dei? Czy „odprawiał” mszę świętą jako pięciolatek? Czy jako niedoszły mechanik samochodowy i kierowca biskup ma samochód? Jak to w ogóle się stało, że młody Janusz zamiast otwierać z ojcem warsztat trafił do seminarium duchownego? Czy rok odsłużony przymusowo w wojsku w trakcie seminarium to czas stracony? Na te i inne pytania odpowiada biskup Janusz Stepnowski.

Facebook: https://www.facebook.com/PatrycjaHurlakOfficial
Youtube: http://www.youtube.com/c/PatrycjaHurlakPL

Międzypokoleniówka: O Słudze Bożym ks. Michale Rapaczu

Już 15. czerwca w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbędzie się beatyfikacja Sługi Bożego ks. Michała Rapacza. Natomiast 12. maja, w rocznicę śmierci przyszłego błogosławionego, w Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin Robotniczych w Płokach koło Trzebini odbędzie się przygotowanie duchowe do beatyfikacji.

W kwietniowym odcinku Międzypokoleniówki Patrycja Hurlak i Hanna Hurlak przybliżają postać sł.b. ks. Michała Rapacza, męczennika za wiarę, zamordowanego w 1946 roku przez polskich komunistów. Jeśli ktoś jeszcze nie słyszał o ks. Rapaczu, to warto obejrzeć ten odcinek i poznać historię tego niezwykłego kapłana. A może Wy macie informacje, których Patrycji i Hannie nie udało się ustalić?

Facebook: https://www.facebook.com/PatrycjaHurlakOfficial
Youtube: https://www.youtube.com/c/PatrycjaHurlakPL

Biskup też człowiek – bp Krzysztof Nitkiewicz

W dzisiejszym odcinku z serii „Biskup też człowiek” rozmówcą Patrycji Hurlak jest bp Krzysztof Nitkiewicz, czyli ordynariusz diecezji sandomierskiej.

Jak sam mówi, w odróżnieniu od wielu innych biskupów praktycznie codziennie przyjmuje interesantów i spotyka się z ludźmi w kurii, a kiedy musi wyjechać, brakuje mu tego. Uważa, że biskup musi być człowiekiem prawdziwym.

Dlaczego każdy z nas powinien, zwłaszcza w Wielkim Poście, wejść do swojej celi? Jak biskup Krzysztof obchodził urodziny i imieniny, które wypadają obok siebie w wakacje? Jak na rozwój religijności i powołania kapłańskiego wpłynęła specyfika życia w społeczności Podlasia? Jaką próbą była obowiązkowa służba wojskowa na samym początku bycia klerykiem? Jak biskup Nitkiewicz wspomina swoją pierwszą parafię w Sokółce, na którą trafił zaraz po święceniach? Jak młody ksiądz w latach osiemdziesiątych trafił na studia z prawa kanonicznego w Rzymie i jak tam sobie radził? Jak to jest z miłością do Wiecznego Miasta? Dlaczego podczas ponad dwudziestoletniego pobytu w Rzymie ówczesny ksiądz Nitkiewicz zajmował się relacjami z kościołami Wschodu i jak wyglądała praca w odpowiedzialnej za to watykańskiej kongregacji? W jaki dzień tygodnia papież podpisuje nominacje biskupie? Jaki wpływ na bp Krzysztofa ma to, że był postulatorem procesu beatyfilacyjnego, a jest postulatorem procesu kanonizacyjnego bł. ks. Michała Sopoćko, spowiednika św. s. Faustyny? Czy biskup ma przyjaciół, którzy powiedzą mu trudną prawdę? Kim jest biskup Włóczyński? Skąd pomysł na pisanie kryminałów? Co to jest mitroza? Jak dobrze przeżyć Triduum Paschalne?

Strona www: https://www.patrycjahurlak.pl
Facebook: https://www.facebook.com/PatrycjaHurlakOfficial
Youtube: https://www.youtube.com/c/PatrycjaHurlakPL

Dziękujemy firmie ElevenStory za udostępnienie sukienki. W sklepie internetowym https://www.elevenstory.pl/ oraz w siostrzanym sklepie z torebkami https://www.paulinaschaedel.com/ czeka na Was 10% rabatu po wpisaniu kodu rabatowego PATRYCJA10.