Biskup też człowiek – bp Maciej Małyga

W tym odcinku z serii „Biskup też człowiek” gościem Patrycji (a jednocześnie gospodarzem) jest bp Maciej Małyga, biskup pomocniczy Archidiecezji Wrocławskiej, najmłodszy obecnie biskup w Polsce.

Nie dajcie się zwieźć jego na pozór kamiennej twarzy. To fascynujący człowiek i rozmówca, który jednocześnie głosi pochwałę codzienności i normalności. Czego bp Maciej nauczył się dzięki pieszej pielgrzymce do Camino di Santiago z brezentową plandeką jako bagażem oraz pielgrzymce trasą św. Pawła, czyli z Tarsu do Jerozolimy? A może jesteście ciekawi, dlaczego bp Małyga jako pamiątkę od nuncjusza apostolskiego zatrzymał reklamówkę? Jaką mądrość usłyszał od swojego ojca, kiedy ten chciał wybić mu z głowy studia archeologiczne? Co wspólnego ma nominacja na biskupa z promocją na szpadle? Ta rozmowa jest naprawdę niebanalna, bo niebanalny jest sam biskup Maciej.

PS: Już po nagraniu z zaufanych źródeł dowiedzieliśmy się, że bp Maciej lubi na wizytacje biskupie wybrać się na rowerze.

Patrycja ma na sobie ponownie sukienkę zaprzyjaźnionej polskiej marki ElevenStory. Przypominamy też, że w sklepie internetowym https://www.elevenstory.pl oraz w siostrzanym sklepie z torebkami https://www.paulinaschaedel.com/ czeka na Was 10% rabatu po wpisaniu kodu rabatowego PATRYCJA10.

Facebook: https://www.facebook.com/PatrycjaHurlakOfficial
Youtube: https://www.youtube.com/c/PatrycjaHurlakPL

 

PatrycjaHurlak.pl